› blog

Jakie są guzki reumatoidalne?

Pas d'image

Jakie są guzki reumatoidalne?

guzki reumatoidalne to twarde grudki, które rozwijają się pod skórą. Są one dość unikalne dla reumatoidalnego zapalenia stawów (RA) i zwykle występują w pobliżu dotkniętych stawów.

Ra jest długoterminową progresywną chorobą autoimmunologiczną, która powoduje zapalenie i ból w stawach i wokół nich. Pierwsze objawy zwykle pojawiają się w nadgarstkach, rękach i stopach.

O około jednej czwartej osób z RA rozwija guzki reumatoidalne. Nie są zaraźliwe ani niebezpieczne i nie zmieniają koloru ani krwawienia. Chociaż w niektórych przypadkach jest możliwy ból, grudki zwykle nie są delikatne.

Osoby, które zaawansowały RA lub mają trudności z kontrolą choroby, mogą mieć zwiększone ryzyko rozwoju guzków reumatoidalnych. Niektóre guzki mogą zniknąć z czasem, ale inne będą powiększone. Pod względem wielkości mogą być tak małe jak grochu lub tak duża jak cytryna. Nie można przewidzieć, jak zmienią się poszczególne guzki reumatoidalne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie tworzą się guzki reumatoidalne, jak wyglądają i jak się nimi zarządzać.

gdzie one one robią Forma?

guzki reumatoidalne zwykle rozwijają się nad stawami, które podlegają powtarzającemu urazowi lub ciśnieniu. Most commonly, they affect the:

 • fingers
 • elbows
 • feet, especially the backs of the heels

Jednak każda część ciała, którą wpływa RA, może rozwinąć guzki reumatoidalne. Rzadko guzki mogą rozwijać się w częściach ciała, które nie są stawami, w tym:

 • Oczy
 • płuca
 • Cords Vocal

guzki reumatoidalne zazwyczaj nie powodują bólu. Bolesny guzek może być oznaką uderzenia nerwu, infekcji, stanu zapalnego lub owrzodzenia.

Przyczyny i czynniki ryzyka

ra jest główną przyczyną guzków reumatoidalnych, ale niektóre osoby z tą chorobą są bardziej podatne niż inne na guzki. Guzki reumatoidalne są również oznaką stanu zapalnego i zwiększonej aktywności układu odpornościowego.

Lekarze nadal nie rozumieją w pełni, dlaczego rozwijają się guzki reumatoidalne, więc nie mogą przewidzieć, kto je rozwinie, a kto nie. Istnieją jednak pewne potencjalne czynniki ryzyka.

Istnieje związek między guzkami reumatoidowymi a czynnikiem reumatoidalnym (RF), białkiem, które wiele osób z RA ma we krwi. Starsze badania sugerują, że około 20–25% osób, które miało pozytywne badanie krwi dla RF, będzie miało guzki reumatoidalne. Przeciwciała białkowe przeciw cytrulowanemu (ACPA), które są przeciwciałami do własnych białek osoby, mogą również odgrywać rolę.

Poniżej mogą być również czynniki ryzyka rozwoju guzków reumatoidalnych:

Poniżej przedstawiono przykłady guzków reumatoidalnych:

Jak lekarze leczą intenskin w aptece guzki reumatoidalne?

chyba że guzki reumatoidalne powodują ból lub inne objawy, zwykle nie potrzebują leczenie. Celem leczenia powinno być poradzić sobie z objawami choroby podstaw. ): DMARDS spowalnia postęp RA, przy czym rodzaj zwany biologikami jest szczególnie skuteczny. Niektóre badania sugerują, że leczenie biologicznym rytuksymabem może zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju guzków.

 • Fizjoterapia: podejścia do leczenia, takie jak mobilizacje stawowe, terapia ręczna, trening siłowy i trening mobilności może pomóc w zachowaniu mobilności i zmniejszeniu bólu .
 • Rozwiązania bólu: Lekarze mogą zalecić przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub stosowanie ich miejscowo.
 • Leki sterydowe: sterydy, takie jak prednison, mogą zmniejszyć zapalenie, które powodują ból i inne Objawy.
 • Jeśli guzki są bolesne lub stanowią problem kosmetyczny, lekarz może je chirurgicznie usunąć. Jednak lekarze często nie zalecają tego podejścia, ponieważ guzki często powracają po operacji.

  Wtryskiwanie guzków reumatoidalnych kortykosteroidami, takimi jak metylopredolon, mogą poprawić objawy, ale to leczenie ma również ryzyko. Wstrzyknięcie może zwiększyć ryzyko zarażonego lub owrzodzonego guzka.

  Osoba może omawiać ryzyko i korzyści z lekarzem.

  Kiedy skontaktować się z lekarzem

  Nie zawsze jest konieczne leczenie guzków reumatoidalnych, ale A Osoba powinna skontaktować się z lekarzem, jeśli doświadcza objawów, takich jak ból lub obrzęk. Objawy te mogą wskazywać na infekcję lub owrzodzenie.

  Posiadanie guzków reumatoidalnych i zarządzanie objawami RA mogą być frustrujące, a czasem może powodować uczucie stresu psychicznego, lęku lub depresji. Każdy, kto doświadcza tych uczuć, powinien omówić je z pracownikiem służby zdrowia. Pracownik służby zdrowia może zalecić odpowiednie leczenie zdrowia behawioralnego, a także zdrowia fizycznego.

  Czy możesz zapobiec guzkom reumatoidalnym?

  Nie ma gwarantowanego sposobu zapobiegania rozwojowi guzków reumatoidalnych. Jednak właściwe zarządzanie RA może pomóc. Osoby z RA mogą pomóc zminimalizować prawdopodobieństwo rozwoju guzków przez:

  • Zatrzymywanie palenia, jeśli dotyczy
  • przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami
  • Zgłaszając dowolny nowy lub Zatrudnianie objawów do lekarza tak szybko, jak to możliwe
  • wprowadzanie zmian w stylu życia w celu zwiększenia mobilności

  FAQ

  W niektórych przypadkach posiadają, ale w innych będą się trwać. Jeśli znajdują się w czułym miejscu, osoba może wymagać leczenia.

  Czy można usunąć guzki reumatoidalne?

  guzki reumatoidalne są często łagodne i nie wymagają leczenia. Jeśli jednak znajdują się w niektórych lokalizacjach – na przykład na stawie palcu lub pięcie – mogą powodować problemy.

  Jeśli guzek jest bolesny, zarażony lub w niewygodnym miejscu, lekarz może chirurgicznie usunąć to. Jednak guzki powszechne powszechne są po usunięciu.

  Co to znaczy mieć guzki na płucach? Rzadko osoba może rozwijać guzki reumatoidalne płuc, które są guzkami na płucach. Większość tych guzków nie ma nacisk, ale osoby z czynnikami ryzyka raka mogą wymagać dalszej oceny.

  Podsumowanie guzków reumatoidalnych nie są rzadkim powikłaniem RA. Zazwyczaj pojawiają się pod skórą w pobliżu stawów, ale mogą rozwijać się wewnętrznie w rzadkich przypadkach.

  Czynniki ryzyka rozwoju guzków reumatoidalnych obejmują przyjmowanie metotreksatu lub innych leków zapalenia stawów, palenie, utrzymanie urazu w pobliżu punktu ciśnienia i ciężkie RA. Niektóre geny mogą również predysponować osobę do guzków reumatoidalnych.

  guzki zwykle nie wymagają leczenia, ale lekarze mogą zalecić zastrzyki kortykosteroidowe lub usunięcie chirurgiczne, jeśli są one bolesne, zainfekowane lub owrzodzone.

  Przeczytaj artykuł w języku hiszpańskim.

  • Reumatoidalne zapalenie stawów

  Contents

  Bon plan
  Publié le 08.03.2022

  A la découverte de l’île Kassa

  Appelée « Sourigbé » par les habitants africains, l'île Kassa servait de lieux d’offrande aux idoles et de lieux de cultures pour la population de…

  Lire la suite
  Recevez toute l’actualité

  Inscrivez-vous à la Newsletter de www.journaldeconakry.com et recevez gratuitement toute l’actualité

  Agenda
  • Il n'y a aucun évènements à venir.
  Voir tout l’agenda
  Retour en haut